Nachrichten

Aktualności

Praca dla opiekunów nad osobami starszymi w Niemczech

Opiekun osób starszych w Niemczech to interesująca propozycja dla osób, które posiadają doświadczenie i chcą przekuć je na prawdziwe pieniądze. Jakie są warunki? Co bardzo ważne – osoby, które podpisują umowy o pracę na terenie Niemiec cieszą się tamtejszym systemem ubezpieczenia. W ramach wysługi lat pracownicy stopniowo gromadzą sobie także emeryturę.

Opiekun osób starszych w Niemczech to interesująca propozycja dla osób, które posiadają doświadczenie i chcą przekuć je na prawdziwe pieniądze.

Opiekunka nad osobami starszymi w Niemczech to interesująca propozycja dla osób, które posiadają doświadczenie i chcą przekuć je na prawdziwe pieniądze. Jeśli masz doświadczenie z opieki nad osobami starszymi i zechcesz pracować w Niemczech, to ta oferta jest dla Ciebie!

Opiekunka nad osobami starszymi w Niemczech – Co obejmuje?

  • Średnia stawka 60 euro/opiekunka/godzinę ;

  • Wypłata co 14 dni;

  • Szeroki zakres obowiązków: sprzątanie, gotowanie oraz opieka nad klientem;

  • Praca od południa (po 13:00) do 2:00 w nocy (praca w weekendy).

Jakie są warunki?

  • Wysokość wynagrodzenia

W przypadku opiekuna nad osobami starszymi, standardowo możemy liczyć na pensję brutto w wysokości 800€. To średnio zarówno więcej niż polski minimalny etat (700€), jak i mniej niż płaca minimalna w Polsce (1100€). Jeśli chodzi o dodatki, to do pensji należy doliczyć określony procent od wartości naszej umowy. Standardowo jest to 1 % – co oznacza, że jeśli nasza umowa będzie ważna 30 dni i będzie miała wartość 5000€, to do pensji powinni się doliczyć 50 €. Poza tym do pensji musimy doliczyć koszty utrzymania (np. czynsz), które są ustalane indywidualnie i zależne są od sytuacji finansowej poszczególnych osób oraz miasta/miejsca pobytu/pracy.

  • Warunki pobytu

W Niemczech obowiązują takie same przepisy dotyczące naszego pobytu na terenie tego kraju co obowiązuje obecno?c polskich obcokrajow

Opiekunowie nie zarabiają gorzej niż mieszkańcy krajów Europy Zachodniej.

Opiekunowie nie zarabiają gorzej niż mieszkańcy krajów Europy Zachodniej.

Opiekun osoby starszej może zarobić od 800 do 1200 euro miesięcznie. Od tego zależy jego staż pracy oraz wysokość pensji. Najniższy etat to ok 600 euro, a najwyższy – ponad 1000 euro. Opiekunowie, którzy są pracownikami pozarolniczymi posiadają czasem pięciodniowy tydzień pracy (od 40 do 50 godzin).

Co bardzo ważne – osoby, które podpisują umowy o pracę na terenie Niemiec cieszą się tamtejszym systemem ubezpieczenia.

Osoby, które podpisują umowy o pracę na terenie Niemiec cieszą się tamtejszym systemem ubezpieczenia. Oznacza to, że opiekun pobiera miesięczne wynagrodzenie; jednak za ten czas nie płaci składki emerytalnej i rentowej. Umowa o pracę dostosowana jest do potrzeb pracownika, dlatego ich sytuacja finansowa nie ulega osłabieniu i może on kontynuować swoje dotychczasowe plany zawodowe oraz rozwijać się w nowych obszarach. Co bardzo ważne – osoby, które podpisują umowy o pracę na terenie Niemiec cieszą się tamtejszym systemem ubezpieczenia. Korzyści z tego zależne są od poziomu uprawnień i rodzaju umowy:

  • Osoba pełni rolę opiekuna fizycznego lub psychologicznopsychiatrycznego może liczyć na dodatkowe benefitsy (np., prawo do urlopu macierzyńskiegopapierosa). Oprócz tego lekarze maja dostep do specjalistów w ramach szerokich programów medykal

W ramach wysługi lat pracownicy stopniowo gromadzą sobie także emeryturę.

W ramach wysługi lat pracownicy stopniowo gromadzą sobie także emeryturę. Wysługa lat to system ubezpieczenia, który jest w Niemczech bardzo popularny. Przyjmuje się także, że dzięki temu systemowi nie trzeba szukać pieniędzy na starość i można spokojnie po prostu pracować do śmierci. Warto więc zapoznać się z informacjami na temat tego systemu i skorzystać z niego podczas swojego pobytu w Niemczech!