Pakujemy się na wyjazd do pracy za granicę – od czego zacząć?

Podjęcie pracy za granicą w charakterze opiekuna osób starszych pozwala nam zdobyć ciekawe doświadczenia, a także zarobić o wiele więcej pieniędzy niż w kraju. Zanim jednak wyruszymy do pracy za granicą, trzeba zmierzyć się nie tylko ze znalezieniem odpowiedniej oferty, ale również z samym pakowaniem. Tylko co właściwie zabrać ze sobą? Jak się przygotować, gdy mamy przed sobą pierwszy wyjazd za granicę do pracy w charakterze opiekuna? Podpowiadamy!

Pakujemy się na wyjazd do pracy za granicę – od czego zacząć?

Pakując się na wyjazd za granicę do pracy w charakterze opiekuna osób starszych, powinniśmy zacząć od tego, co najważniejsze, a więc od dokumentów. Do swojej walizki musimy zabrać dowód osobisty, czy ewentualnie paszport i prawo jazdy. Oczywiście wszystkie dokumenty muszą być ważne, ponieważ tylko wtedy będziemy mogli przekroczyć granicę oraz z nich korzystać poza granicami Polski. Wyjeżdżając do pracy za granicę musimy również wziąć zaświadczenie o prawie do korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego, czy podpisaną z agencją pracy umowę.

Jeśli podróżujemy we własnym zakresie, to należy także wydrukować bilet na środek transportu, którym zamierzamy dotrzeć na miejsce. Dobrą praktyką jest również wcześniejsze zapisanie sobie adresu oraz danych pracodawcy, niemieckie numery alarmowe, czy nawet namiary na polską ambasadę lub do konsultanta z agencji pracy, która nas wysyła do innego kraju. Dzięki temu będziemy mogli je wykorzystać w kryzysowych sytuacjach, a takie zdarzyć się mogą nie tylko u rodziny, u której będziemy pracować, ale również podczas samodzielnych wypraw do miasta.

Pakujemy się na wyjazd do pracy za granicę – co jeszcze zabrać?

Choć dokumenty są najważniejsze, to wiadomo, że przydadzą nam się także przedmioty codziennego użytku. Do takich możemy zaliczyć oczywiście ubrania, kosmetyki, przyjmowane leki. Nasz wybór garderoby powinien być dostosowany do pory roku, w której zamierzamy wyjechać do pracy za granicą. Jeśli wyjazd jest w okresie wiosenno-letnim, to na pewno przydadzą się lżejsze i przewiewniejsze ubrania. Jeśli wyjeżdżamy w okresie jesienno-zimowym, to już lepiej stawiać na grubsze kurtki oraz kilka ciepłych swetrów.

Poza tym warto też skupić się tych częściach garderoby, które zapewnią nam komfort w czasie opieki nad seniorem. W tej pracy trzeba dużo się ruszać, schylać, a czasami nawet podnosić podopiecznego. Dlatego w naszej walizce nie powinno zabraknąć wygodnych spodni dresowych, czy nawet jeansów i obuwia sportowego. Opiekunowie mają też czas wolny, więc można zabrać ze sobą kilka eleganckich rzeczy, które będzie można założyć na przykład do restauracji.

Pakujemy się na wyjazd do pracy za granicę – o czym jeszcze pamiętać?

Na pewno nie należy przesadzać z ilością zabieranych rzeczy, bo niektórych z nich możemy nawet nie założyć. Do tego powinniśmy też ograniczyć się pod względem kosmetyków, ponieważ jeśli nam się skończą w czasie pobytu za granicą, to będziemy mogli je dokupić na miejscu. Nie warto też wkładać do walizki zbyt dużo zapasów jedzenia, ponieważ na miejscy na pewno będą sklepy i będzie można nabyć swoje ulubione smakołyki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *